Religia Indian

Religia znana jako nahuatl jest religią wielu meksykańskich Indian i jest praktykowana w ich rytuałach, magii i modlitwach. W stanie Sinaloa znajduje się wiele świątyń Nahuatl, które znajdują się wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego. Te świątynie w języku nahuatl nie są tylko oparte na języku nahuatl, ale zawierają również ikony religijne, rysunki i rzeźby. Głównym bóstwem znalezionym w tych świątyniach Nahuatl jest bóg słońca lub bóg nieba, uważa się, że taki bóg mógł odwiedzać te wyspy za pośrednictwem gwiazd na niebie.

Podobnie jak wszystkie inne starożytne cywilizacje, takie jak Egipt, Mezoameryka i Indie, Meksyk również ma swój własny zestaw bogów i bogiń o różnych atrybutach. Jednym z nich jest bóg deszczów, który jest powszechnie identyfikowany jako bóg wody i może być postrzegany jako taki w różnych meksykańskich rytuałach i ceremoniach. W rzeczywistości religia meksykańska była głęboko pod wpływem idei natury jako zwierząt i roślin. Wiele zwierząt i roślin, takich jak kaktus, kwiat pustyni, szynszyla, opos i ptak drapieżny, było czczonych i uwielbianych jako najpotężniejsze spośród ich odpowiednich klasyfikacji. Mówi się również, że Bóg Słońca miał świątynię na wschodnim wybrzeżu, dlatego w tym regionie Meksyku były tak silne sztormy.

Jednym z najsłynniejszych bogów Azteków jest Quicitzah, uważany za sprowadzającego deszcz. Jest bogiem podziemi i deszczu. Innym potężnym azteckim bogiem jest Tlaloc, bogini miłości i prawdy, związana z uzdrawianiem. Większość użytkowników magii w Meksyku wierzy, że w Meksyku jest o wiele potężniejszych bogów i boginie, do których można dotrzeć, korzystając z ich mocy za pomocą magii ceremonialnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *